סביב האימונים שומעים הרבה את המונח ‘מסה’ (‘מסה מלוכלכת’, ‘מסת גוף רזה’, ‘עלייה במסה טובה’, וכולי). אז כדי לתת קצת ביאורים הנושא, בואו נבין מה זאת כל המסה הזאת שאנחנו הולכים איתה לכל מקום בחיים האלה.

אם מפרקים את הרכב גופנו לתרשים זרימה מהקטן לגדול (ברמה הפיזית בלבד כן, אל תכנסו לנפש שלנו) –

אטומים -> מולקולות -> אברונים -> תאים -> רקמות -> איברים -> מערכות -> האדם השלם.

המשמעות היא שקובץ של רמת הבסיס מרכיבה את הרמה שמעליה. לדוגמה, מספר איברים מרכיבים לנו מערכות – כמו כל השרירים שלנו בנפרד המרכיבים את מערכת השריר, או כל עצמות שלנו המרכיבות את מערכת השלד או הלב והריאה וכלי הדם המרכיבים את מערכת ההובלה (קרדיו-וסקולרית). כל מה שיש לנו בגוף – האטומים שמרכיבים את המולקולות שמרכיבות את האברונים שמרכיבים את התאים (וכולי), ברמה כוללת נחשב כמסת הגוף. את המסה הזאת נהוג לחלק לשתיים: מסת הגוף הרזה (לכולם יש, לא רק לרזים), מסתם הגוף השמן (כנ”ל, לא רק לשמנים מביננו).

מסת הגוף הרזה – עור, שרירים, עצמות, דם (ומרכיביו), איברים פנימיים.

מסת שומן – שומן חיוני, שומן שאינו חיוני.

אז ברגע שקוראים מילה כמו “מסת שומן” –  אחד הדברים שיותר מעניינים מתאמנים זה אחוזי השומן בגוף, לכן הוספנו לכם אינדיקציה למדדים תקינים (ופחות תקינים):

נכון שאומרים לכם כל הזמן כמה זה חשוב לשתות מים? אז הסיבה לכך היא שהמים בגופנו מרכיב כ-60% מהגוף! שמעתם נכון. תאכלס אתם בעיקר מים: מעל 70% מהמוח שלכם, כ-80% מהשרירים שלכם, כ-80% מהדם בגופכם – הכל, מים.

אז תאכלס, מה השורה התחתונה של כל דיבורי המסה הזאת ועל מה הדיבור? השורה התחתונה היא שפעילות גופנית סדירה תעודד עלייה במסת הגוף הרזה (שרירים, עצמות וכולי), וירידה במסת הגוף השמן (שומן שאינו חיוני). 

אז כשהמאמן מבסוט על העלייה שלך במשקל – זאת הסיבה. שריר שוקל יותר משומן. מה הכוונה? אם ניקח יחידת נפח שווה שלש שריר ושומן (למתקשים – סנטימטר מרובע של שריר ושל שומן אחד ליד השני) השריר יהיה פי 2.5 במשקל.

כדי להסביר שוב למה הנקודה הזאת חשובה לכם – אתם יכולים להיות באותו משקל (או יותר) אבל בנפח משמעותית יותר קטן (או גדול במקומות הנכונים…). השאלה היא לא מה המשקל שלכם, השאלה היא איך המשקל הזה נראה עליכם, ואולי יותר חשוב מזה – איך הוא מרגיש עליכם ומה הוא יכול לעשות בשבילכם. גוף יעיל יותר יראה טוב יותר – אנחנו מתוכנתים לזה פסיכולוגית מימי קדם, אולי היום החזק הוא לא היחידי ששורד, אבל הוא בהחלט חיי טוב יותר.

מאמרים נוספים שיעניינו אותכם

FitBurn אימון בעצימות גבוהה

מחפשים אימון בדופק גבוה? אימון אירובי ואנאירובי ששורף המון קלוריות? לשפר את הסבולת לב ריאה וסבולת שריר שלכם? אז הגיע הזמן שתגיעו לאימוני פיטברן –

קרא עוד >

כמה פעמים להתאמן בשבוע?

מרבית האוכלוסייה מודעת ליתרונות הבריאותיים מפעילות גופנית ואימונים סדירים. פעילות גופנית שומרת כנגד מחלות ואף משפרת בעיות בריאותיות הקשורות  ללב וכלי דם, סכרת, צפיפות עצם, מפרקים,

קרא עוד >

!WORK FOR IT

שיעור ניסיון ללא התחייבות

השאירו פרטים או חייגו עכשיו 054-7275050

*שיעור ניסיון בעלות מוזלת – 50 ש”ח*