קרב מגע KRAV MAGA

קרב מגע היא שיטת לחימה ישראלית אוטנטית, אשר התפתחה בארץ החל מתחילת המאה 20.

עם הקמת מדינת ישראל וצה"ל בשנת 1948, ובמהלך הראשון עשור לקיומו (1948-1958), משטר האימונים הקרביים של צה"ל הסתמך לחלוטין על מדריכי ההגנה, הפלמ"ח ותנועות הנוער הלוחמות.

כל מדריך הביא את הידע והמיומנות שלו לתלמידיו, ובכך הפך קרב מגע לשילוב ייחודי של דסיפלינות רבות: איגרוף, קראטה, ג'ודו, היאבקות, ג'יו-ג'יטסו ועוד. מדריכים שונים לקחו את הטכניקות היעילות ביותר מכל דיסיפלינה, והתאימו את שיטת ההוראה שלהם ביחס לפעילות הנדרשת מתלמידיהם להגנה על המולדת. 

ככל שהצבא התפתח, כך גם התפתח תחום הלחימה פנים אל פנים ואימוני קרב המגע, ועם הזמן אך הוקמה יחידת הדרכה ספציפית לקרב-מגע בבה"ד 8. טכניקות ושיטות לחימה ייחודיות המשיכו להתפתח בהתאם לצורך היחידות השונות, והונהגו נהלים שיטתיים על מנת להבטיח את איכות ואחידות ההדרכה. מכיוון שליחידות צבא שונות יש צורך במיומנויות וטקטיקות שונות, קרב מגע צבאי מציע תוכניות שונות ליעדים משתנים.

אימון קרב מגע

האימון הינו שילוב של תחומי לחימה שונים – איגרוף קלאסי, קיקבוקסינג, קראטה, ג'ודו, היאבקות ועוד, יחד עם טכניקות ספציפיות להגנה עצמית שפותחו עם השנים.

מתאמן קרב מגע מתרגל סטרייקינג (קרבות עמידה), גרפלינג (קרבות קרקע והיאבקות), והשילוב בינהם (לחימה משולבת), יחד עם תרגול יכולות אלו בסיטואציות להגנה עצמית ברחוב (הגנה ממספר תוקפים, הגנה מתקיפה במקל, הגנה מתקיפה בסכין ועוד).

מעבר לתרגול יכולות קרביות, באימונים נתרגל כושר ספציפי הנדרש ללחימה והגנה עצמית בצורה יעילה. מתאמן בקרב מגע יתחזק, יעבוד על קורדינציה ומהירות תגובה.

על המאמן – צח הראל

*מתאמן מגיל צעיר בספורט לחימה ותחומים רבים- איגרוף, קיקבוקסינג, קרב מגע, ועוד.

*מדריך קרב מגע בכיר, קצין קרב מגע בצה"ל (מיל').

*ראש מדור (מיל') קרב מגע בבה"ד 8 – ויינגייט (מפקד קורס מדריכי קרב מגע).

*מרצה במכון ויינגייט – מדריך בקורס מדריכי אומנויות לחימה 

אז איך נראים אימונים קבוצתיים לקרב מגע אצלנו במכון:

*קבוצת נוער (14-17) 

*קבוצת מתחילים (בוגרים)

*קבוצת מתקדמים (בוגרים)

*סדנת הגנה עצמית לנשים בלבד:

5 מפגשים של שעה וחצי (מתקיימת כל 3 חודשים).

סדנה מקצועית שנותנת את הכלים הפיזיים והפסיכולוגיים להתמודדות עם מצבי תקיפה.

אימונים נוספים שיעניינו אותכם

חוג כושר חיפה לנוער

אימון פונקציונאלי המשלב תרגילים של ספורט זירה כמו איגרוף, קיקבוקס ואיגרוף תאילנדי. באימון מרימים משקולות ועובדים על תרגילי משקל גוף, עובדים בתחנות על זמן, מרביצים לשקי איגרוף ועובדים עם מאמן על כריות אימון.

קרא עוד >

FITFLEX

אימון יוגלאטיס – יוגה ופילאטיס
בשיטה זו עובדים על תרגילי כוח, גמישות ויציבה נכונה, על שרירי הליבה, ועוד. באימון אנחנו משלבים תנוחות מאתגרות הבונות חוזק גופני, שרירים ארוכים ויציבה סימטרית. זוהי שיטה מגוונת ויצירתית בה הרצפים משתנים לפי הנושא עליו עובדים בשיעור. באימון משלבים בין עולמות היוגה, פאוור יוגה, פילאטיס מזרון ועוד. במקביל לשיפור היכולות הפיזיות והנראות הגופנית, האימון משפר מיקוד ברגע הנוכחי, ריכוז, כוונה, תשומת לב ונשימה נכונה.

קרא עוד >

!WORK FOR IT

שיעור ניסיון ללא התחייבות!

השאירו פרטים או חייגו עכשיו 054-7275050

*שיעור בודד ללקוח בעלות מופחתת של 50 שקלים*